JÄTKUSUUTLIKUM VALIK: WOOLY, MARGRETHE & LILLEHAMMER

Itaalia on tuntud oma pika kangakudumise ajalooga, kus valmivad fantastilised kangad nii mööbli- kui rõivatööstustele. Sealse linna Prato majandus on läbi ajaloo tuginenud tekstiilitööstusele. Samuti on see linn tuntud ringmajanduse poolest.

Seal kogutakse kokku erinevad kasutatud riideesemed. Need sorteeritakse ja edastatakse erinevatele abiorganisatsioonidele. Kõik, mida ei ole võimalik taaskasutada, sorteeritakse omakorda erinevate materjali jääkide kaupa. Näiteks kogu villane materjal jagatakse värvide kaupa, töödeldakse villakiududeks ja kedratakse uus lõng. Selline protsess on keskkonda säästev kuna materjalide värvimiseks ei kasutata lisa kemikaale ega vett.

Kangas Wooly koosneb 70% taaskasutatud villast, mis on saadud just sellise protsessi käigus. Tõeliselt ainulaadne kangas, sooja kuid samas skandinaavialiku hõnguga. Kangas sobib väga hästi avalikku keskkonda. Wooly värvipaletis on rohkem kui 50 fantastilist värvi ja paljud neist on saadaval kahes erinevas laiuses. Kollektsioon on sertifitseeritud GRS standardiga.

Kangas Margrethe koosneb samuti 70% ulatuses taaskasutatud villast, mis pärineb samast sorteerimise protsessist. Kollektsioonis on 28 värvi. Ka Margrethe sobib hästi avalikku keskkonda.

Lillehammer on meie viimane täiendus ja teine sõsarkollektsioon ülaltoodule. Saadaval 39 erinevas värvitoonis, mis on inspireeritud kaunist loodusest koos roheliste orgude ja kõrgete mägedega. Lillehammer koosneb 70% villast ja on värvitud ilma veeta.

Kangaste kohta saate lähemalt lugeda ja kõiki saadaolevaid värve vaadata siin:

Kas soovite lähemalt lugeda, kuidas Nevotex investeerib jätkusuutlikumasse tootevalikusse? Saate seda teha siit: