MÖÖBLIKANGAD

KATTEGATTGYMNASIET

MÖÖBLIKANGAS, MIS RÕHUTAB HALLANDI PRESTIIŽSET PROJEKTI

Halmstadi uus kool Kattegatt Gümnaasium on linna lähiajaloo üks suurimaid ehitusprojekte, mille lõplik maksumus ületab pool miljardit Rootsi krooni. Kooli aula sisustamiseks valiti Nevotexi Lido mööblikangas, sest see vastas rangetele värvi-, vormi- ja kvaliteedinõuetele.
 
Kattegattgymnasieti avar aula avati 2020. aasta augustis. Ligi 500 inimest mahutav ruum on suurim kogu ehitusprojektis, mis on kavas lõpetada 2021. aastal. Aulat kasutatakse väliskülaliste võõrustamiseks, ürituste korraldamiseks ja umbes 1500 õpilase õppetegevuse jaoks. Kooli direktor Rikard Sjödahl juhib tähelepanu sellele, et ruumide ehitamisel on arvestatud kõik võimalikke kaasaegseid nõudmisi.
 
„Aula on kena ja kõik tööd on hästi tehtud – alates projektist ja ehitamisest ning lõpetades materjali- ja värvivalikutega. Lisaks sellele, et üldkasutatav ruum vastab kõigile vajalikele töökeskkonna- ja tuleohutusnõuetele, on toolidel väga mõnus istuda ning kangas on vahvat värvi. Koos ülejäänud sisustusega loovad need toreda värvilise üldmujle.”

KAASAEGSED VÄRVITOONID JA MATERJALID

Rikard Sjödahlile meeldib töötada aulas ja muudes kooli avatud aladel. Ta tahab olla oma õpilastele kogu aeg kättesaadav ja uued ruumid loovad selleks hea võimaluse. Kattegatt Gümnaasiumi projekt on viimased kolm aastat olnud suur osa tema igapäevaelust. Sjödahl toob esile selle aja jooksul kujunenud hea koostöö tarnijatega.
„Kõik on toiminud suurepäraselt, eriti arvestades projekti mahukust. See on olnud tõepoolest hea projekti õpikunäide,“ ütles Sjödahl.

Nevotex on Kattegatti projekti ühe osana teinud koostööd mööblitootja Balzar Beskowiga, kes kujundab ja valmistab sisustust üldkasutatavatele ruumidele. Halmstadi aula on üks paljudest ühisprojektidest nende kahe pereettevõtte jaoks, kellel on kohalikud juured, kuid mis tegutsevad ülemaailmsel turul ning omavad pikaajalist kogemust üle Rootsi sisekujunduses.

„Ma kipun arhitektidega suheldes soovitama Nevotexi nii tihti kui võimalik. Nevotex on laia tootevalikuga esmaklassiline ettevõte, kes pakub suurepärast kvaliteeti mõistliku hinnaga,“ ütles Balzar Beskowi peadirektor Thomas Pettersson.

AJALINE SURVE EELDAB USALDUSVÄÄRSET KOOSTÖÖD

Thomas Petterssoni hinnangul on iga projekt ainulaadne. Olenemata, et tegu on eritellimus mööbliga, tarneajad kipuvad olema üsna lühikesed. Ajasurve tõttu peab kõik hästi laabuma. Nevotex on selles osas usaldusvääne tarnija toimetades õigeaegselt kohale nii mööblikanga kui ka polstrimaterjali.

„Nevotexil on suur laovaru ja seetõttu pole kunagi esinenud tarneaprobleeme. Teeme nendega koostööd nii sageli,kui võimalik,“ ütles Pettersson.

Balzar Beskow toodab kõike alates üksikutest mööbliesemetest kuni täielike sisekujunduskomplektideni. Mööblikanga maksumus võib olla väga erinev ja suure koguse korral võib hinnavahe ulatuda mitmesaja tuhande Rootsi kroonini. Kõnealuse projekti aula ja sellega külgnevate loengusaalide kokku 580 tooli jaoks valiti kangas Lido. Pakkumiste seast osutus valituks Nevotexi kangas kuna see vastas enim kõrgetele kvaliteedi ja kulumiskindluse nõutele. Ning oli värvitoonis ja omadustega, mida arhitekt soovis kaustada.

„Nevotexi mööblikanga kollektsioon pakub väga kaunist ja praktilist värvipaletti ning lõpptulemus vastab alati meie ootustele,“ märkis Henrik Geijer Halmstadi Fredblad Arkitekterist.

KLIENT: Balzar Beskow
OBJEKT: Kattegattgymnasiet
KATTEMATERJALID: mööblikangas Lido 32 (türkiissinine)
„Lido on üks meie populaarsemaid mööblikangaid ja seda kasutatakse nii üksikute mööblitükkide kui ka kogu interjööri kujundamisel. Vastupidav ja hästi toimiv mööblikangas on saadaval 89 värvitoonis – kvaliteet hea hinnaga.“

FREDRIK TARENIUS

Nevotexi müügijuht