JÄTKUSUUTLIKUM VALIK

Toode võib jätkusuutlik olla mitmel moel. Et lihtsustada teie teadlikku valikut, soovime lühidalt rääkida sellest, kuidas meie tooted erineval viisil võivad täita teie ootusi jätkusuutlikkuse osas. Kasutades filtri funktsiooni saate hõlpsasti leida enda jaoks kõige sobivamad tooted.

Nevotex on juba paar aastat intensiivselt töötanud kestliku arengu teemadega. Meie jätkusuutlikkuse aruandest leiate täpsema info, millised on seatud eesmärgid ja senised tegevused. Alljärgnevalt kirjeldame kestva arengu seisukohalt olulisi valdkondi.

Oleme jaganud tooted kategooriatesse, mis meie arvates asjaomast valdkonda kõige paremini kirjeldavad. Klõpsates linkidel jõuate toodeteni, mis vastavad teie jaoks olulistele aspektidele jätkusuutlikkuse osas. Nii saate materjalide omaduste kohta täpsemat infot lugeda ja neid ka veebist tellida.

Kategooriad

> Taaskasutatud materjal
> Läbipaistvus ja jälgitavus
> Kohalikud tootjad
> Keskkonnafookusega tootmine
> Pikk kasutusiga
> OEKO-TEX
> EcoLabel

Taaskasutatud materjal

Eelistades taaskasutatud materjalist valmistatud tooteid käitume ressursse säästvalt. Taaskasutusprotsessiks kuluva ressursi hulk on uue toodanguga võrreldes tavaliselt väike. Sel viisil ei ole materjali tootmiseks vaja kasutada lisanduvat energiat, kütust, kemikaale jms. Lisaks panustavad taaskasutatud materjalid jätkusuutlikkuse sellistesse külgedesse nagu bioloogiline mitmekesisus, kliimamõju ja töötingimused. Mööblikangaste puhul eelistatakse aina enam taaskasutatud tekstiili. Nevotex koos oma tarnijatega on alustanud mitmeid tootearendusprojekte, kus toodame kangaid kuni 100% taaskasutatud materjalist. Seni oleme taastootnud peamiselt villa ja polüestrit, milledest valmistatud tooted on täna juba ka müügis.

Läbipaistvus ja jälgitavus

Lihtsustatult võib öelda, et mida edasi tarneahelas liikuda, seda enam suureneb rahvusvaheliste standarditega (nt inimõigused ja keskkonnatingimused) arvestamine. See on üks õppetundidest, mille oleme oma teekonna käigus vastamaks standardile ISO 26000:2021 omandanud. ISO 26000:2021 on ettevõtte sotsiaalse mõju standard, mis näitab, kui terviklik on ettevõtte suhtumine jätkusuutlikkuse. Kestva arengu nimel tööd alustades sai meie jaoks üheks olulisemaks teemaks keskendumine jätkusuutlikule tarneahelale. Nii saame õige rohkem luua positiivset mõju. Tagamaks head tingimused kogu tarneahelas, teeme oma tarnijatega tihedat koostööd, et kontrollida toodete päritolu. Püüame välja selgitada kogu kasutatava materjali tarneahela. See annab meile kindlustunde, et meie tooteid toodetakse läbipaistvalt kõigis etappides.

Kohalikud tootjad

Paljusid materjale toodetakse Aasias. See aga tähendab pikka transporditeed, mis muu hulgas mõjutab kliimat ja töötingimusi ning ka meid ümbritsevat keskkonda üldisemalt. See kehtib eelkõige mööbliriide ja tööriistade kohta. Kohalikelt tarnijatelt ostes saame aga seda negatiivset mõju vähendada. Seetõttu otsime pidevalt uusi kohalikke tootjaid. Kohalik piirkond on meie jaoks Skandinaavia ja Balti riigid, ehk riigid, kus asuvad meie organisatsiooni äriüksused.

Keskkonnafookusega tootmine

Meie müüdavate toodete puhul seisneb keskkonnamõju muu hulgas energia, vee ja tooraine mõõdukas tarbimises. Olenevalt valmistatavast materjalist kasutatakse kemikaale erineval kujul ja koguses, näiteks väetiste ja pestitsiididena. Keskkonnamõju vähendamiseks teeme koostööd tarnijatega, kes kasutavad tootmises rohelist energiat, on vähendanud veetarbimist ja pakuvad selliste ökomärgistega tooteid nagu OEKO-TEX ja EcoLabel.

Pikk kasutusiga

Kui analüüsida toote elutsükli kõiki parameetreid, on pikaealisus üks tähtsamaid. Sama kehtib ka nn ringdisaini kohta, kus kõige olulisemana on välja toodud pikaealisus. Ehk keskkonnale on parim toote pikk kasutusiga. See eeldab tootelt suurepärast kvaliteeti ja ajatut disaini. Nevotex töötab ainult kvaliteetsete toodetega. Meie valikus on ka tooteid, mille kasutusiga on olenevalt materjalist või tootmistehnoloogiast ülipikk. Seda kategooriat iseloomustavad kõrged kulumis- ja valguskindluse näitajad.

OEKO-TEX®

Standard 100 by OEKO-TEXi sertifikaat tähendab, et toode ei sisalda tervisele kahjulikke kemikaale. Seda kontrollitakse spetsiaalsete uurimis- ja katseinstituutide testidega. Sertifitseerimine toimub toote kõigis etappides, nagu kiud, lõng, toorriie, valmistekstiil ja lõpptoode. Meie tootekataloogist saate hõlpsalt välja filtreerida kõik tooted, millel on OEKO-TEX sertifikaat.

ECO LABEL

EcoLabel on ELi sertifitseerimisprogramm (vastab Põhjamaade Luigemärgile), mille eesmärk on toote eluringi hindamise kaudu luua jätkusuutlikke tooteid ning vähendada tootmisprotsessidest ja toodete tarbimisest tulenevat keskkonnamõju. Märgise saamiseks peavad tooted vastama rangetele nõuetele kogu oma elutsükli jooksul. EcoLabel on sõltumatu kolmanda poole sertifitseerimisprogramm.